4. skupina opět na farmě

26.04.2015 00:00

V neděli 26. 4. 2015 se 4. skupina s několika dalšími dětmi vydala na dlouho očekávanou cestu – celodenní výlet do Častolovických Horek za strejdou Rázkem spojený s oslavou hned dvojích narozenin. Ihned po příjezdu si pro nás strejda připravil bojovku – od Čestické hospody jsme si museli najít cestu na farmu – a že to není cesta vůbec jednoduchá.  Ale Sebin nezklamal a jeho orientační smysl podle železa nás vedl správně. 

Ještě před koncem cesty děti čekala první soutěž a určitě se lidé, kteří později jeli tou cestou, moc divili, komu že se splašily slepice a proč je tu tolik rozbitých vajíček…

Na farmě nás čekali nové přírůstky – krásná strakatá kůzlátka Svíčková a Pečeně. Strejda předvedl dětem, jak se upravují kozám kopýtka, děti na oplátku zase pomohly připravit pro zvířata seno.

 

  

Po vydatném obědě – děkujeme paní Rázkové za to, že uvařila výbornou nudlovou polévku a strejdovi za to, že koupil moc dobrou pizzu – se děti vydaly i s koníky Henrym a Hvězdičkou na vycházku lesem do Zdelova, kde se podívaly na ovečky.

Po příchodu z procházky se stalo to, na co čekal zejména Sebin s Kačkou – vypukla společná oslava jejich narozenin. Nechyběl ani dort, ani hromada dárků. A děti nezapomněly ani na strejdův svátek, takže oslava byla vlastně trojitá a i pro strejdu se malý dárek našel.

 

A pak nás čekala další cesta – velmi klikatá cesta, tentokrát autem - do Pěčína, kde jsme prvně naživo uviděli kobylku Uruguay a její hříbátko Urgánii. Děti se s ní krátce mohly s Uruguay seznámit, pohladit si ji, Urgánie je ještě malá a většího počtu dětí se bála.

Protože čas ubíhal rychleji, než jsme si přáli, vrátili jsme se zpátky do Horek. Strejda svojí čtyřkolkou s valníkem dovezl děti do lesa na dřevo, abychom jsme si mohli opéct buřtíky. Buřtíky byly výborné a jízda na čtyřkolce byla skvělým zážitkem nejen pro děti (bála se jenom teta Forejtková). Jedna suprčuprkutopřísná jízda patřila pouze oslavencům a jejich nadšený křik byl slyšet i přes les.

Nikomu se domů nechtělo, den utekl závratnou rychlostí a byl plný zážitků. Všichni jsme byli unavení, ale veselí a spokojení.

Děkujeme celé rodině Rázkových a Beránkových za milé přijetí a výborné pohoštění.

teta Motyčková

Zpět