Atletické závody v Hradci Králové

11.05.2017 00:00

11. května se družstvo našich dětí ve složení Amča, Adriana, Kačka a Jirka V. zúčastnilo atletických závodů v Hradci Králové, které každoročně pořádá DDÚ Hradec Králové.

Naše družstvo obsadilo krásné 7. místo, nutno říci, že jsme byli družstvem nejmenším - nejméně početným, což se samozřejmě ve výsledném bodování projevilo. Ale rozhodně nemůžeme říct, že by naše děti v závodě nebyly vidět, ba naopak.

V běhu na 60 metrů Amča vyhrála ve svém rozběhu, Kačka ve svém rozběhu byla na místě druhém, obě se dostaly do finále. kde obsadila Amča krásné 2. místo.

V hodu míčkem Amča jako jediná z dívek ve své kategorii pokořila hranici 30 m, konkrétně byl její hod dlouhý 31,4 m, více jak o 6 metrů delší než hod závodnice na druhém místě - takže zasloužená zlatá medaile. 

Skok daleký byl také pro Amču disciplínou, kde předvedla své schopnosti a skočila 352 cm pro zlatou medaili.  Šance na medaili tady utekla Kačce, jejíž skoky byly skutečně daleké, bohužel všechny její pokusy skončily přešlapem.

Druhá medaile utekla Kačce v běhu na 800 m, kdy doběhla jako čtvrtá.

Skok vysoký byl pro naše děvčata disciplína, kterou měla možnost vyzkoušet poprvé v životě – a už první setkání se skokem vysokým vyneslo Amče bronzovou medaili.

A nakonec si všechna tři děvčata odnesla stříbrnou medaili za štafetový běh 4x 60 m, kdy se do závodu zapojila i malá závodnice z DD Potštejn.

Počasí závodníkům přálo, celá akce se nesla ve sportovním duchu, obešla se bez zranění a naši sportovci se již těší na další podobné akce. 

 

fotografie zde

 

Zpět