Hudba pro Afriku 2016

17.04.2016 00:00

Ráno jsme vstali a uklidili jsme si pokoje, poté jsme se nasnídali a měli jsme volno do oběda. Pak jsme se naobědvali a slušně se oblékli a zkrásnili. V 15:40 jsme šli do auta, připoutali a byli jsme všichni připraveni až na Jirku, kterého jsme tu čistou náhodou zapomněli. Po přibližně patnácti minutách přišel a zahájili jsme odjezd. Při odjezdu jsme si vykládali vtipné vtipy (více info u Sebina). Na dálnici nás dokonce chytla i průtrž mračen, po dálnici následovala rozkopaná silnice (Prahou jsme projížděli na jedničku, tedy pokud jsme zrovna nestáli). Dojeli jsme na místo činu a zaparkovali jsme na záhadném parkovišti (parkoviště vypadalo celkem normálně) a šli jsme na metro Černý Most. Jeli jsme asi 6 zastávek, vystoupili a nastoupili jsme do jiného metra a tentokrát jsme jeli jen 3 zastávky a ta poslední se nazývala Náměstí Míru. Za nedlouho jsme tam přišli k divadlu, sice trochu pozdě, ale přišli, a já s Markem jsme ještě navštívili místní Albert.

Když lidstvo utichlo, tak začali účinkující programu hlasitě hvízdat a třískat do bubnů, všichni se lekli, ale já ne, páč jsem silná povaha.

Nejinteligentnější byl - stejně inteligentní jako já (dokud jsem nedočetla článek až jsem, žila jsem v domnění, že nejinteligentnější účastník zájezdu jsem já, ale Sebin mi udělal jasno :D) - Dan Nekonečný

1.   urobil strašný nepořádek

2.   asi mu nestačilo, že vyhořelo Národní divadlo - zapaloval tam oheň

3.   ale byla s ním prča

Kromě výše zmíněného Dana Nekonečného jsme měli možnost vidět a slyšet Ilonu Csákovou, šansoniérku Renatu Drosller, Oh happy day zazpívala Leona Gyongyosi, písničku z muzikálu Fantom opery zpíval Bohuš Matuš s Monikou Semmerovou, společně jsme si zazpívali s Janem Přeučilem a Evou Hruškovou, viděli jsme Martina Maxu, Dalibora Jandu, Marii Pojkarovou, Janu Chládkovou a další zpěváky a tanečníky, taneční skupiny a malou módní přehlídku. V neposlední řadě nám zapíval i Ladislav Bubnár, spoluautor celého projektu Hudba pro Afriku, jehož výtěžek byl použit pro podporu nadačního fondu organizace v Muhoroni.

Pak jsme šli zase do metra, v polovině se zastavily schody a já málem slítnul, ale zase jsme dojeli zpět na Černý Most. A vydali jsme se na parkoviště a co se nestalo - zapomněli jsme, kde parkujeme. Tato informace není tak zcela přesná, věděli jsme přesně, na střeše kterého obchodního domu parkujeme, jen jsme netušili, že nám ten obchoďák zavřou dřív, než se vrátíme.  Obešli jsme celý velkoobchoďák a nakonec jsme se do toho obchoďáku zašli zeptat, kde leží parkoviště. Opět maličko poupravím – vlezli jsme od obchoďáku vjezdem, dostali jsme se sice na parkoviště, ale na úplně jinou stranu. Podařilo se nám najít – víceméně omylem – otevřený malý vchod do obchodního centra a největší hvězdou večera se stal pán z ochranky, který nás správně nasměroval k autu, i když se zprvu divil, jak je možné, že jsme se tam dostali s autobusem  :D.  Vyšli jsme tedy na střechu toho velikého obchodního domu a před námi bylo naše velké auto, teta auto otevřela a všichni byly šťastni – někteří, že jsme konečně nastoupili a někteří zase, že bylo v autě jídlo. Vyrazili jsme tedy na zpáteční cestu (v tuto chvíli nastalo hledání správného směru a malá noční projížďka Prahou) a teta řekla asi v 23:30,  že bysme se mohli stavit v MC Donalds (ve zkratce prostě velké M), dali jsme si ovocnou kapsičku, jablko nebo třešeň. 

Jeli jsme dlouho a přijeli jsme asi v 1:15 a šli jsme spát.

Za to, že jsme se mohli koncertu zúčastnit, děkujeme paní Janě Pletněvové, která našemu domovu poskytla vstupenky.

The end, 

Sebin, 4. skupina

teta Motyčková

 

pár nekvalitních fotografií

Zpět