POCHOD PŘES TŘI HRADY - Žampach

07.05.2016 00:00

Vstávali jsme asi v 7 hod., nasnídali jsme se. Čekali jsme na tetu Forejtkovou. Vyjeli jsme v 7.35, cesta byla pohodová, krásná, legrační apod. Na Žampachu jsme byli cca v 8.25 hod. a pak jsme si šli vyplnit přihlášku na pochod 5 km pěšky. Klub českých turistů nám dal mapu každému. A tak jsme šli po červené a také po žluté i zelené. 

Po cestě byl křížek, pak kontrola a pak hospoda Růženka, mlýn, kovárna. Teta Motyčková si vykovala s pánem kovářem hřebík (video zde), také si to zkusily děti Amača, Kačka, Mirečka, Ládík. A pak o kousek dále bylo hřiště pro děti, tam jsme si udělali přestávku.

 A pak dále jsme pokračovali po zelené turistické značce, to nás dovedlo k mlýnu, tam byl kuželník i pěkné bradlo i vodníček.

 

 A pak jsme přišli do cíle, tam nám dali každému Pamětní list. A pak jsme popřáli tetě Forejtkové k jejím zítřejším narozeninám (video zde). A jeli jsme domů.

Tety: Forejtková, Motyčková

Děti: Jirka, Láďa, Amča, Káťa, Šárka, Mirka, Sebastián

Napsal Jirka S.

 

Děkujeme klientům Domova pod hradem Žampach - Mildovi a Radkovi, kteří byli tak hodní a dovolili nám prohlédnou si jejich tréninkový byt v bytovce. Naše děti by se od nich mohly hodně učit, co se pořádku týče, hoši měli precizně uklizeno, aniž by předem o naší návštěvě věděli.  Ještě jednou děkujeme.

teta Motyčková

fotografie z pochodu najdete zde

Zpět