Dětský domov Holice byl slavnostně otevřen v roce 1930. Jeho stavba byla zahájena v roce 1927 na náklady holického občana pana Růžičky. Tehdejší okresní sirotčinec byl až do roku 1948 řízen řádovými sestrami.

Po přestavbě v letech 2008-2009 vznikly čtyři domácnosti, každá z nich může být obývána maximálně 8 dětmi. V každé domácnosti je k dispozici kompletní zázemí (WC, koupelna, kuchyň, jídelna, obývací pokoj, čtyři dětské pokoje a pokoj pro vychovatele). Byt v přízemí je zařízen bezbariérově.

V budově je dále zřízen samostatný byt, který je určený dospívajícím od 16 let. V tomto bytu se postupně osamostatňují a připravují na odchod. V areálu je dále tréninkový byt, kde je mladý dospělý nad 18 let plně zodpovědný sám za sebe.

V areálu vznikl v roce 2018 též návštěvní byt, který je určen pro rodiče, nebo blízké osoby dětí, kteří nemají možnost s dětmi trávit čas v přirozeném prostředí rodiny.

Od roku 2018 je při dětském domově zřízena sociálně aktivizační služba "Spolu!"

Rok 2020 našemu domovu přinesl kromě nutné karantény, spojené s nákazou Covid-19, také možnost vytvořit další rodinnou skupinu, zcela odloučenou od hlavní budovy. Některé děti tak bydlí v bytě 3+kk, umístěném v činžovním domě.